Umów wizytę
Home Przeczytaj

Przeczytaj

pexels-los-muertos-crew-8406576

W pętli nawyku

Zapewne nie raz słyszeliście o tym, jak ważne w zmianie sposobu odżywiania jest wypracowanie zdrowych nawyków, które będą stały za naszymi żywieniowymi wyborami. Czy wiesz, ile z Twoich zachowań żywieniowych to świadomy wybór, a nie automatyczna reakcja na wskazówki?
Czytaj więcej
133985277_1796221010535200_7146982535654019772_n

A może trochę ZUMBY i dobrych frytek?

Kolejna porcja przepisów od naszej dietetyk plus inspiracja na pomachanie nóżką. Zumba jest cudowna, energetyczna i szalenie uśmiechnięta.
Czytaj więcej
20210207-141758-l

Zacznij odchudzanie od dobrego planu

Odchudzanie jest trudne, jesli podejdziesz do tego jak do wroga, przepełniona negatywnymi emocjami i przekonaniami. Wroga raczej nie darzy się sympatią i trudno oczekiwać przyjemności z jego towarzystwa.
Czytaj więcej
fast-food-6860295_960_720

Uzależnienie od jedzenia czy objadanie się - sprawdź różnicę

Jak dotąd nie ustalono jednolitej definicji uzależnienia od jedzenia (ang. food addiction, FA). Jednakże można uznać, że uzależnienie od jedzenia jest określeniem zachowań związanych z pożywieniem, charakteryzujących się nadmiernym i rozregulowanym spożyciem wysokokalorycznej żywności, tj. żywności o wysokiej zawartości cukru i/lub tłuszczu.
Czytaj więcej
pexels-pixabay-235990

Dlaczego codzienne wybory decydują o naszym życiu

Żeby mieć balans w życiu trzeba pozbyć się balastu. Balastem mogą być niewłaściwie przyzwyczajenia, myśli, zachowania, ludzie lub środowisko. W zależności od człowieka każdy wymieni coś co go trzyma w miejscu i zaburza równowagę prowadzącą do szczęśliwego życia.
Czytaj więcej
pexels-photo-7020545

10 rzeczy szkodliwych dla Twojego zdrowia psychicznego

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zdrowie jest ważne, a nawet bardzo ważne. Kiedy mówimy o zdrowiu trzeba pamiętać, że to nie tylko brak chorób, ale ogólny dobrostan psychiczny i fizyczny.
Czytaj więcej
1-liter-edible-oil-bottle-500x500

Dlaczego nie warto kupować większych ubrań

Pandemiczny rok za nami. Rok dla wielu trudny psychicznie, ekonomicznie, ale też, jak się okazuje fizycznie. Średnia kilogramów jaka przyczepiła się do moich pacjentów w ciągu tego roku to 12.
Czytaj więcej
woman-2696408_640

Pandemia - życie w stresie

Stres. Wydawać by się mogło, że we współczesnych czasach jest zjawiskiem normalnym. Wręcz nawet, dla wielu, oswojonym.
Czytaj więcej
pexels-photo-867462

5 sposobów na wyrażenie miłości

Jeśli czasami czujesz, że „produkujesz się” jak możesz, robisz co uważasz za odpowiednie, a on/ona mówi Ci „Ty mi już w ogóle nie okazujesz miłości, czy Ty mnie jeszcze kochasz” to możesz czuć frustrację...
Czytaj więcej
human-brain-made-with-vegetables-blackboard

Dlaczego nasz mózg lubi jeść?

Coraz liczniejsze badania wskazują na rolę czynników dietetycznych w zapobieganiu i przebiegu chorób psychicznych. Niewątpliwie to, co jemy wpływa na nasz nastrój.
Czytaj więcej
pexels-fauxels-3184180

Jaki jest Twój styl jedzenia?

Zasadniczo możemy wyróżnić trzy style: normalny, problemowy i optymalny. Na czym polegają te style i który z nich to Twój?
Czytaj więcej
pexels-andrea-piacquadio-723031

Dieta a objadanie się - co warto wiedzieć

Diety, które wybierają osoby pragnące zrzucić nadmierne kilogramy najcześciej są niskotłuszczowe, niskoenergetyczne , niskowęglowodanowe/wyskotłuszczowe i wyskobiałkowe.
Czytaj więcej
pexels-allan-mas-5624229

Z czym kojarzy Ci się dzieciństwo ?

Z chodzeniem w kaloszach po kałużach ? Z karuzelą ? Z watą cukrową ?
Czytaj więcej
pexels-maksim-goncharenok-4348589

Życie w zgodzie z wartościami

Zapraszam do wspólnego zanurzenia się w świat naszych wartości w okresie podsumowań, podejmowania decyzji i planowania zmian.
Czytaj więcej
pexels-sora-shimazaki-5938569

Atopowe Zapalenie Skóry

W medycynie znane określane mianem przewlekłej dermatozy, mającej skłonność do zaostrzeń i remisji.
Czytaj więcej
pexels-alexandr-podvalny-3814676

Dlaczego sama dieta nie wystarcza?

Nadchodzi ten dzień. Odchudzam się! Jest decyzja, jest motywacja, jest wybrana dieta, a z torebki złowieszczo wygląda karnet na siłownie.
Czytaj więcej
Kontakt
Skontaktuj się z nami!