Umów wizytę
Home Przeczytaj Dlaczego codzienne wybory decydują o naszym życiu
wstecz

Dlaczego codzienne wybory decydują o naszym życiu

pexels-pixabay-235990

Żeby mieć balans w życiu trzeba pozbyć się balastu. Balastem mogą być niewłaściwie przyzwyczajenia, myśli, zachowania, ludzie lub środowisko. W zależności od człowieka każdy wymieni coś co go trzyma w miejscu i zaburza równowagę prowadzącą do szczęśliwego życia.

 

Zdecydowana większość ludzi, jak nie wszyscy, chce być SZCZĘŚLIWA. Często jednak nie wiedzą, czemu nie mogą osiągnąć tego stanu.
Być może brakuje im wiedzy, umiejętności lub narzędzi jak to zrobić.

 

Z budową szczęśliwego życia jest jak z budową domu. Zaczynamy od fundamentów. Jeżeli fundament jest solidny to dom służy nam wiele lat. Z balansem w  życiu jest podobnie.

 

Zacznij od przeglądu sfer, których wysoki poziom zadowolenia wpływa na poczucie szczęścia i daje równowagę. Sfery te wzajemnie się przenikają i odziałują na siebie. Zaliczamy do nich: pracę, zdrowie, relacje, czas wolny, finanse, rozwój osobisty.

 

Do poczucia szczęścia każda z tych sfer wymaga Twojej UWAGI i CZASU.


Jeżeli chcesz mieć fantastyczne relacje z innymi musisz poświęcić im czas - zadzwonić, wyjść z inicjatywą spotkania itp. Jeżeli chcesz mieć wyższe dochody musisz poświęcić czas.
Bez uwagi i zaangażowania będziesz co najwyżej odczuwał zazdrość, że inni mają fantastyczne życie.
Najskuteczniejszym balastem, który hamuje nasze szczęśliwe życie są - NIEWŁAŚCIWE WYBORY.

 

  •  Jeżeli poświęcasz czas na TV, netflix, gry komputerowe to nie bądź zaskoczony, że Twoje dochody są na niskim poziomie.
  •  Jeżeli zjadasz śmieciowe jedzenie to nie bądź zaskoczony nadwagą i złymi wynikami badań.
  •  Jeżeli czekasz aż znajomi odezwą się do Ciebie, to nie dziw się, że ich grono się kurczy

 

Trochę liczb. Doba ma 24 godziny, 8 przenaczamy na sen (optymalnie), z 16 które zostają 8 zajmuje praca. 8 jest wolnych. Jak gospodarujesz tymi godzinami?
Czy w Twoim życiu jest balans między tymi sferami   Może żyjesz jak drwal z opowieści, który męczył się ścinając drzewo tępą piłą, bo szkoda było czasu na ostrzenie?

Metaforyczne ostrzenie piły to stopklatka - spojrzenie na siebie swoje życie i podjęcie decyzji - co chcę poprawić, aby być szczęśliwym.

Możesz to zrobić sam. Mozesz skorzystać z pomocy i dojść szybciej do swojego celu, przy okazji przeżywając podróż w głąb siebie.

 

Zapraszam do kontaktu jeżeli chcesz zacząć lub znaleźć swój cel.

 

Ewa Ksepka

Kontakt
Skontaktuj się z nami!