Umów wizytę
Home Oferta Terapeuta dziecięcy Gdańsk

Terapeuta dziecięcy Gdańsk

Psycholog dziecięcy

Dziecko inaczej przeżywa własne emocje, rozumie otaczającą je rzeczywistość i podejmuje decyzje. Inaczej reaguje na trudności i wyzwania, przez co jego zachowanie może stać się niezrozumiałe dla rodziców, a szansa na znalezienie wzajemnego porozumienia staje się coraz większym problemem. W takiej sytuacji realną pomocą i wsparciem może okazać się wizyta u psychologa dziecięcego.

 

 

 

Czym się zajmuje psycholog dzieci i młodzieży?

 

Psychoterapia dzieci i młodzieży, pomaga młodym ludziom i ich rodzicom w lepszym zrozumieniu własnych uczuć oraz potrzeb. Przywraca wzajemny dialog i ukierunkowuje go na właściwe, konstruktywne tory w celu odnalezienia realnych przyczyn i rozwiązań pojawiających się problemów.

 

Okres dorastania to czas bardzo intensywnego rozwoju psychofizycznego dziecka, określania własnej tożsamości oraz dojrzałości emocjonalnej i społecznej. Stawia to przed młodym człowiekiem równie wiele szans, jak i zagrożeń. Rolą psychologa dziecięcego jest wspieranie dziecka w jego prawidłowym rozwoju, właściwych interpretacjach nowego otoczenia – w domu, w szkole, w środowisku rówieśników. Psycholog dziecięcy to również niezwykle cenne wsparcie dla rodziców, którzy lepiej rozumieją zachowanie i potrzeby własnego dziecka, na czym zyskuje cała rodzina.

 

Kiedy warto udać się z dzieckiem do poradni psychologicznej?

 

Zachowania lub oznaki problemów, które są wskazaniem do wizyty u psychologa dziecięcego i młodzieży:

 

  • Przewlekłe kłótnie i konflikty w rodzinie
  • Wybuchy złości, agresywne zachowania wobec rodziny, rówieśników lub zwierząt
  • Problemy w nawiązywaniu relacji społecznych – samotność, wycofanie, „zamknięcie się w sobie”
  • Trudności w nauce, niechęć w chodzeniu do szkoły
  • Nadpobudliwość, nadruchliwość, ADHD, brak koncentracji
  • Nocne moczenie
  • Lęki, fobie, napady paniki
  • Zaburzenia odżywiania
  • Przewlekły smutek, apatia, niska samoocena
  • Życiowe traumy – śmierć w rodzinie, rozwód rodziców, wypadki, itp.

 

 

Ile trwa terapia i jak wygląda wizyta w poradni psychologicznej?

 

Pierwsza wizyta u psychologa dziecięcego odbywa się razem z rodzicem/rodzicami (lub opiekunami). Psycholog zbiera wszystkie informacje na temat problemów dziecka, funkcjonowania rodziny, zachowania dziecka w przedszkolu lub szkole oraz wśród rówieśników.  Pierwsza wizyta to również zbudowanie więzi miedzy dzieckiem a psychologiem, a także miedzy rodzicami a psychologiem, tak by późniejsze wizyty dziecka w gabinecie odbywały się bez stresu, w atmosferze otwartości i zrozumienia.

 

Terapia dziecka lub nastolatka jest dobierana w sposób optymalny do jego problemu, wieku oraz efektów, jakie obserwujemy wraz z wdrażaniem poszczególnych jej etapów. Pożądane efekty często występują już po jednej lub kilku wizytach, a ich utrzymanie zależy zarówno od zmian w zachowaniu dziecka, jak i rodziców. Bliska współpraca, zrozumienie rodziców i ich komfort psychiczny są dla psychologa dziecięcego równie ważne, jak współpraca, zrozumienie i komfort psychiczny dziecka.

 

 

Psycholog dziecięcy w Gdańsku –dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat

 

Nasi psychologowie specjalizują się we wspieraniu dzieci i ich rodziców od najmłodszych lat (dzieci roczne, dwulatki, trzylatki), w wieku przedszkolnym (4-6 lat), w wieku wczesnoszkolnym (7-11 lat) oraz nastoletnim (12-18 lat). Pracują u Nas dyplomowani psychologowie z wieloletnim stażem praktyki terapeutycznej. Gabinety poradni psychologicznej dla dzieci Ipro CARE to przyjazne i pełne ciepła otoczenie, gdzie wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemów Państwa rodziny.

 

 

Nasze gabinety psychologiczne dla dzieci i młodzieży znajdują się w dzielnicy Gdańsk Przymorze, przy al. Rzeczypospolitej.

 

Nasi specjaliści

Kontakt
Skontaktuj się z nami!