Umów wizytę
Home Oferta Psychoterapia Gdańsk

Psychoterapia Gdańsk

Psychoterapeuta

Psychoterapia, psychoanaliza, psychoterapia poznawczo-behawioralna, terapia psychodynamiczna… tyle złożonych pojęć i metod działania, w których często ciężko się odnaleźć. A przecież łączy je zawsze jedno - konieczność rozwiązania osobistego problemu, przezwyciężenie trudności emocjonalnych, bezsilność, utarte schematy zachowań i myślenia, które z dnia na dzień przytłaczają coraz bardziej, a najlepszym wyjściem staje się profesjonalne wsparcie psychoterapeuty.

 

 

Psychoterapeuta – skuteczna terapia indywidualna

 

Poradnia psychoterapeutyczna IPRO CARE w Gdańsku to miejsce stworzone przez osoby, dla których misja otaczania pomocą i rozwiazywania ludzkich problemów to koło napędowe w codziennej pracy.

Tutaj zostaniesz przyjęty w kameralnym i bezpiecznym otoczeniu. Bez natłoku pacjentów i kolejek. Będziesz wysłuchany i zrozumiany, nigdy nie osądzany. Tutaj odzyskasz kontrolę nad własnym życiem, podejmowaniem decyzji oraz harmonię z duchem i ciałem.

 

Nasz zespół to dyplomowani psychoterapeuci z klinicznym stażem oraz wieloletnią zawodową praktyką. Skuteczna psychoterapia to taka, która łączy odpowiednią ilość wszechstronnej, chłodnej i merytorycznej wiedzy, z zaangażowaniem emocjonalnym, czułością, biskością i otwartością na potrzeby drugiego człowieka. Szukasz dobrego psychoterapeuty w Gdańsku? Poznaj bliżej specjalistów IproCare oraz zakres naszego psychoterapeutycznego wsparcia.

 

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT)

 

Jedna z najskuteczniejszych form psychoterapii krótkoterminowej. U jej podstaw leży stwierdzenie, że nasze myśli, odczucia i zachowanie są ściśle połączone i budują w nas utrwalone w czasie wzorce osobistych zachowań oraz obrazy rzeczywistości. Są to wzorce i schematy, z których naszemu myśleniu ciężko się wyrwać, i które sprawiają, że wiele sytuacji i zdarzeń postrzegamy w sposób zafałszowany, krzywdzący lub autodestrukcyjny.

 

Psychoterapia poznawczo-behawioralna poprzez odpowiednie poznanie tych schematów i relacji miedzy nimi, a także właściwy dobór strategii terapeutycznej pozwala spojrzeć (myśleć) o danych zdarzeniach inaczej. Wpływa to bezpośredniona nasze odczuwanie, emocje, poczucie własnej wartości, a także pozwala „naprawić” błędne postrzeganie otoczenia oraz zaburzone międzyludzkie relacje.

 

Psychoterapia poznawczo-behawioralna należy do form terapii, w której pożądane ofekty możemy osiągnąć już po kilu tygodniach, do kilku miesięcy. Spotkania mogą odbywać się raz lub kilka razy w tygodniu, a dobór ich intensywności oraz przebieg jest ustalany wspólnie z psychoterapeutą. Wiodącymi strategiami terapeutycznymi poznawczo-behawioralnymi są m.in. Terapia Schematów, Terapia Akceptacji oraz Terapia Zaangażowania.

 

 

Psychoterapia psychodynamiczna

 

Ta forma terapii jest połączeniem klasycznej psychoanalizy i psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Rozpoczyna ją niejako forma „umowy” pomiędzy terapeutą a pacjentem co do zaangażowania, intymności oraz szczerości podczas każdej wizyty. Psychoterapia psychodynamiczna polega na pogłębionej rozmowie, a właściwie opowiadaniu pacjenta o własnym życiu, potrzebach, zahamowaniach, uczuciach czy fantazjach. Ma na celu zajrzenie „w głąb siebie”, uświadomienie tego co nieświadome, co ukształtowało nas i nasze zachowania w dorosłym życiu, a czego źródeł możemy szukać jeszcze w czasie dzieciństwa czy dojrzewania. Psychoterapeuta odpowiednio kieruje rozmową, interpretuje i klasyfikuje informacje, charakteryzuje tzw. mechanizmy przeniesienia i przeciwprzeniesienia, nieuświadomione uczucia i myśli pacjenta.

 

Psychoterapia psychodynamicznama ma celu uświadomienie sobie przyczyn swoich patologicznych, destrukcyjnych czy autodestrukcyjnych zachowań. Wypracowanie umiejętności samodzielnego ich przezwyciężenia i zastępowania ich pozytywnymi wzorcami. Skuteczna psychoterapia psychodynamiczna trwa najczęściej od roku do kilku lat. To czas niezbędny do wytworzenia odpowiedniej więzi i zaufania miedzy terapeutą a pacjentem, na bazie której można realnie wpływać na odczucia i zachowania pacjenta.

 

 

Dobry psychoterapeuta, czyli jaki?

 

Pamiętaj, żaden problem nie jest zbyt mały czy nieistotny. Jeśli utrzymuje się od dłuższego czasu i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić, lub nie potrafisz wytrwać w postanowieniu zmiany, skonsultuj się z profesjonalistą. Nie oczekuj, że sytuacja rozwiąże się sama. Twoja odpowiednia reakcja pomoże Ci szybciej wyjść z problematycznej sytuacji i ograniczyć do minimum wynikające z niej konsekwencje dla Twojego psychicznego zdrowia i relacji z otoczeniem.

 

Dobry psychoterapeuta potrafi umiejętnie „wczuć się w sytuację” każdego pacjenta, rozumieć jego emocje, kontekst który go ukształtował i w jakim aktualnie funkcjonuje. Na tej podstawie dobiera najodpowiedniejszą w czasie, metodologii i intensywności strategię terapeutyczną.

 

Nie ma jednego utartego wyjścia z osobistego problemu, dlatego indywidualna psychoterapia pozwoli skoncentrować całą uwagę i energię psychoterapeuty na Tobie, przez co wspólnie szybciej znajdziecie rozwiązanie Twojej intymnej, uciążliwej czy wręcz kryzysowej sytuacji.

 

Zapraszamy do naszych gabinetów psychoterapeutycznych w Gdańsku, przy al. Rzeczypospolitej.

Nasi specjaliści

Kontakt
Skontaktuj się z nami!