Umów wizytę
Home Specjaliści Anna Szymborska
wstecz
anna-szymborska
Anna Szymborska
Psycholog Gdańsk
Psychoterapia par Gdańsk
Telefon: +48 600 60 80 81
Lokalizacja: Poradnia Aniołki

Z wykształcenia jestem psychologiem ze specjalizacją psychologia kliniczna oraz psychoterapeutą w trakcie czteroletniego szkolenia w szkole psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe zdobywałam przede wszystkim w pracy w moim gabinecie, jak również współpracując z placówkami, do których po pomoc zgłaszali się pacjenci w kryzysach psychicznych. Od lat jestem też wykładowcą akademickim i przekazuję moją wiedzę i doświadczenie z zakresu psychologii klinicznej, psychopatologii i psychodietetyki. To wspaniała, rozwijająca praca, a kontakt z moimi studentami nieustannie dostarcza mi nowej wiedzy, niespotykanych rozwiązań i pomysłów, które mogę wykorzystywać w moim gabinecie i działalności naukowej.

 

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwerstetu Śląskiego. Od wielu lat biorę udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, ponieważ ważne jest dla mnie, aby moja wiedza i umiejętności były poszerzane i aktualizowane.  

 

W pracy terapeutycznej staram się dogłebnie zrozumieć problem pacjenta oraz znaleźć przyczyny, które do problemu się przyczyniły. Do każdej osoby, sytuacji czy problemu podchodzę indywidualnie i szukam rozwiazań adekwatnych do sytuacji pacjenta. Uważam, że każdy ma swoją historię osobistą, z jakiegoś powodu znalazł się w tym miejscu życia i nie ma mowy o problemach mniej poważnych czy "głupich", jak czasami mawiają pacjenci. Ważne jest wszysko, co sprawia nam ból, dyskofort, zaburza nasze funkcjonowanie. 

 

Moją pracę terapeutyczną opieram na nurtach Terapii Poznawczo - Behawioralnej, Terapii Schematów, TSR oraz Akceptacji i Zaangażowania. Wszytskie te nurty łączy wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami klinicznymi, a także, co bardzo ważne, krótkoterminowy, w porównaniu do innych terapii, czas trwania.  

Pracuję z parami, dorosłymi oraz młodzieżą od 15 roku życia.

 

Obszary, w których pomagam:

 

  • problemy w związku -   trudności w relacji, kryzys w związku, zdrada, porzucenie, 
  • zaburzenia emocjonalne - depresja, przygnębienie, obniżony nastrój, poczucie przytłoczenia
  • zaburzenia lękowe - niepokój, natrętne myśli, unikanie działań z obawy przed konsekwencjami lub działania przymusowe
  • lęk społeczny
  • zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne
  • trudności w kontaktach z innymi
  • zaburzenia odżywiania - bulimia, objadanie się, wybiórczość pokarmowa
  • niska samoocena
Kontakt
Skontaktuj się z nami!